| Overall Dimension | 24"W x 36"D x 0.38"H |
|---|---|
| Weight | 2 lb |
| Shape | Rectangle |
| Pile Height | 0.38"H |
| Overall Dimension | 27"W x 60"D x 0.38"H |
|---|---|
| Weight | 5 lb |
| Shape | Rectangle |
| Pile Height | 0.38"H |
| Overall Dimension | 36"W x 60"D x 0.38"H |
|---|---|
| Weight | 6 lb |
| Shape | Rectangle |
| Pile Height | 0.38"H |
| Overall Dimension | 48"W x 48"D x 0.38"H |
|---|---|
| Weight | 7 lb |
| Shape | Square |
| Pile Height | 0.38"H |
| Overall Dimension | 48"W x 72"D x 0.38"H |
|---|---|
| Weight | 10 lb |
| Shape | Rectangle |
| Pile Height | 0.38"H |
| Overall Dimension | 60"W x 96"D x 0.38"H |
|---|---|
| Weight | 16 lb |
| Shape | Rectangle |
| Pile Height | 0.38"H |
| Overall Dimension | 72"W x 72"D x 0.38"H |
|---|---|
| Weight | 15 lb |
| Shape | Square |
| Pile Height | 0.38"H |
| Overall Dimension | 72"W x 108"D x 0.38"H |
|---|---|
| Weight | 22 lb |
| Shape | Rectangle |
| Pile Height | 0.38"H |
| Overall Dimension | 96"W x 96"D x 0.38"H |
|---|---|
| Weight | 26 lb |
| Shape | Square |
| Pile Height | 0.38"H |
| Overall Dimension | 96"W x 120"D x 0.38"H |
|---|---|
| Weight | 33 lb |
| Shape | Rectangle |
| Pile Height | 0.38"H |
| Overall Dimension | 108"W x 144"D x 0.38"H |
|---|---|
| Weight | 44 lb |
| Shape | Rectangle |
| Pile Height | 0.38"H |
| Material | Polyester |
|---|---|
| Backing Material | Cotton |
| Number of Pieces | 1 |
|---|---|
| Color | Ivory and Pink |
| Pattern | Polka Dot and Border |
| Style | Scandinavian |
| Construction | Hand Woven |
| Pile Type | Medium Pile |
| Edge Detail | Fringes |
| Machine Washable | Yes |
|---|
| Country of Origin | India |
|---|
| Number of Packages | 1 |
|---|---|
| Package Measurement | 26"W x 22"D x 22"H |
| Shipping Method | Small Parcel |
| Lead Time | 3 |
| Number of Packages | 1 |
|---|---|
| Package Measurement | 29"W x 28"D x 28"H |
| Shipping Method | Small Parcel |
| Lead Time | 3 |
| Number of Packages | 1 |
|---|---|
| Package Measurement | 36"W x 5"D x 5"H |
| Shipping Method | Small Parcel |
| Lead Time | 3 |
| Number of Packages | 1 |
|---|---|
| Package Measurement | 50"W x 25"D x 25"H |
| Shipping Method | Small Parcel |
| Lead Time | 3 |
| Number of Packages | 1 |
|---|---|
| Package Measurement | 47"W x 5"D x 5"H |
| Shipping Method | Small Parcel |
| Lead Time | 3 |
| Number of Packages | 1 |
|---|---|
| Package Measurement | 59"W x 8"D x 8"H |
| Shipping Method | Small Parcel |
| Lead Time | 3 |
| Number of Packages | 1 |
|---|---|
| Package Measurement | 72"W x 6"D x 6"H |
| Shipping Method | Small Parcel |
| Lead Time | 3 |
| Number of Packages | 1 |
|---|---|
| Package Measurement | 72"W x 6"D x 6"H |
| Shipping Method | Small Parcel |
| Lead Time | 3 |
| Number of Packages | 1 |
|---|---|
| Package Measurement | 95"W x 8"D x 8"H |
| Shipping Method | Small Parcel |
| Lead Time | 3 |
| Number of Packages | 1 |
|---|---|
| Package Measurement | 95"W x 8"D x 8"H |
| Shipping Method | Small Parcel |
| Lead Time | 3 |
| Number of Packages | 1 |
|---|---|
| Package Measurement | 54"W x 12"D x 6"H |
| Shipping Method | Small Parcel |
| Lead Time | 3 |
Pink
Polyester
Hand Woven
Textured
Scandinavian
Mid-Century Modern
Modern
| Weight: | 2.0 lb |
Rectangle
2' x 3'
Low Pile
| Weight: | 5.0 lb |
Rectangle
3' x 5'
Low Pile
| Weight: | 6.0 lb |
Rectangle
3' x 5'
Low Pile
| Weight: | 7.0 lb |
Square
4' Square
Low Pile
| Weight: | 10.0 lb |
Rectangle
4' x 6'
Low Pile
| Weight: | 16.0 lb |
Rectangle
5' x 8'
Low Pile
| Weight: | 15.0 lb |
Square
6' Square
Low Pile
| Weight: | 22.0 lb |
Rectangle
6' x 9'
Low Pile
| Weight: | 26.0 lb |
Square
8' Square
Low Pile
| Weight: | 33.0 lb |
Rectangle
8' x 10'
Low Pile
| Weight: | 44.0 lb |
Rectangle
9' x 12'
Low Pile








