| Overall Dimension | 50"W x 60"D |
|---|---|
| Weight | 2 lb |
| Shape | Rectangular |
| Material | Acrylic and Polyester |
|---|---|
| Fabric Type | Faux Fur and Microsuede |
| Number of Pieces | 1 |
|---|---|
| Color | Cream |
| Pattern | Pebbled and Solid Color |
| Style | Glam |
| Care Instruction | Dry clean only. |
|---|
| Country of Origin | China |
|---|
| Number of Packages | 1 |
|---|---|
| Total Package Weight | 8 lb |
| Package Measurement | 18"W x 18"D x 12"H (8 lb) |
| Shipping Method | Small Parcel |
| Lead Time | 3 |
Beige
White
Sheepskin
Textured
Glam
Modern
| Weight: | 2.0 lb |
Medium

