| Overall Dimension | 4"W x 2"D x 4"H |
|---|---|
| Weight | 1.15 lb |
| Material | Concrete |
|---|---|
| Finish | Marbleized |
| Number of Pieces | 2 |
|---|---|
| Color | White, Gray, and Black |
| Style | Modern |
| Construction | Handmade |
| Care Instruction | Wipe with a soft, dry cloth; avoid abrasive cleaners and solvents. Do not soak; dry spills promptly. Handle with care to prevent chipping. |
|---|
| Country of Origin | India |
|---|
| Number of Packages | 1 |
|---|---|
| Total Package Weight | 2.4 lb |
| Package Measurement | 4.4"W x 7.9"D x 7.9"H (2.4 lb) |
| Shipping Method | Small Parcel |
for interior design tips, exclusive sales, and new product releases




