| Overall Dimension | 4.4"W x 2.3"D x 4.5"H |
|---|---|
| Weight | 1.7 lb |
| Combined Set Dimension | 8.8"W x 2.3"D x 4.5"H |
| Material | Concrete |
|---|---|
| Finish | Marble Effect |
| Number of Pieces | 2 |
|---|---|
| Color | Gray and White |
| Style | Contemporary |
| Construction | Handmade |
| Care Instruction | Wipe with a soft, dry cloth. Avoid abrasive cleaners or scouring pads. Do not soak; keep away from prolonged moisture. Not outdoor safe. Use felt pads underneath to protect surfaces. |
|---|
| Country of Origin | India |
|---|
| Number of Packages | 1 |
|---|---|
| Total Package Weight | 3.8 lb |
| Package Measurement | 4.3"W x 6.7"D x 11.8"H (3.8 lb) |
| Shipping Method | Small Parcel |
for interior design tips, exclusive sales, and new product releases





