| Overall Dimension | 20"W x 12"H |
|---|---|
| Weight | 2 lb |
| Shape | Rectangular |
| Overall Dimension | 20"W x 20"H |
|---|---|
| Weight | 2 lb |
| Shape | Square |
| Cover Material | Cotton |
|---|---|
| Cover Fabric Type | Velvet |
| Reverse Side Fabric Type | Velvet |
| Fill Material | Polyester Fiber |
| Number of Pieces | 1 |
|---|---|
| Pattern | Basketweave |
| Style | Contemporary |
| Removable Cover | Yes |
| Cover Color | Gray |
| Reverse Side Color | Gray |
| Closure Type | Envelope |
| Surface Detail | Pleated |
| Care Instruction | Dry clean only. |
|---|
| Country of Origin | India |
|---|
| Number of Packages | 1 |
|---|---|
| Total Package Weight | 5 lb |
| Package Measurement | 21"W x 13"D x 3"H (5 lb) |
| Shipping Method | Small Parcel |
| Lead Time | 3 |
| Number of Packages | 1 |
|---|---|
| Total Package Weight | 5 lb |
| Package Measurement | 21"W x 21"D x 3"H (5 lb) |
| Shipping Method | Small Parcel |
| Lead Time | 3 |
Gray
Velvet
Textured
Glam
Mid-Century Modern
Modern
| Weight: | 2.0 lb |
Lumbar
20" Long & Under
| Weight: | 2.0 lb |
Square
20" x 20"





