| Overall Dimension | 15"W x 15"D |
|---|---|
| Weight | 2 lb |
| Shape | Round |
| Cover Material | Polyester |
|---|---|
| Cover Fabric Type | Velvet |
| Fill Material | Polyester Fiber |
| Number of Pieces | 1 |
|---|---|
| Pattern | Solid Color |
| Style | Glam |
| Cover Color | Blue |
| Surface Detail | Tufted and Pleated |
| Care Instruction | Dry clean only. |
|---|
| Country of Origin | China |
|---|
| Number of Packages | 1 |
|---|---|
| Total Package Weight | 5 lb |
| Package Measurement | 21"W x 21"D x 5"H (5 lb) |
| Shipping Method | Small Parcel |
| Lead Time | 3 |
Blue
Velvet
Textured
Glam
Art Deco
Modern
| Weight: | 2.0 lb |
Round
16" x 16" & Under


