| Overall Dimension | 23"W x 14"D x 26.9"H |
|---|---|
| Weight | 53.8 lb |
| Leg Dimension | 6.2"H |
| Drawer Weight Capacity | 25 lb |
| Drawer Dimension | 19.9"W x 9.5"D x 7.3"H |
| Top Thickness | 0.8"H |
| Top Shape | Rectangular |
| Frame Material | Manufactured Wood |
|---|---|
| Base/Leg Material | Manufactured Wood |
| Handle Material | Metal |
| Shelf Material | Manufactured Wood |
| Drawer Material | Manufactured Wood |
| Drawer Glide Material | Metal |
| Top Material | Manufactured Wood |
| Number of Pieces | 1 |
|---|---|
| Design | Open Shelf |
| Style | Modern and Glam |
| Construction | Handmade |
| Frame Color | Black |
| Surface Protector | Yes |
| Base/Leg Color | Black |
| Base Design | 2 Legs |
| Leg Design | Panel |
| Handle Type | Bar Pull |
| Handle Color | Gold |
| Shelf | Yes |
| Open Shelf | Yes |
| Number of Shelves | 1 |
| Shelf Color | Black |
| Drawer | Yes |
| Soft Close Drawer | Yes |
| Number of Drawers | 1 |
| Drawer Color | Black |
| Drawer Glide Type | Side Mounted and Ball Bearing |
| Top Color | Black |
| Country of Origin | Vietnam |
|---|
| Number of Packages | 1 |
|---|---|
| Total Package Weight | 76.1 lb |
| Package Measurement | 27"W x 18.5"D x 31.5"H (76.1 lb) |
| Shipping Method | Small Parcel |
Black
Shop Black Nightstands
| Overall width: | 23 in |
| Overall depth: | 14 in |
| Overall height: | 27 in |
| Weight: | 64.0 lb |
Rectangle
Medium
23 in
27 in







